wystawa KRAINA do wypożyczenia

„KRAINA” to efekt półrocznej wędrówki (listopad 2015/maj 2016) po wschodnich rubieżach Mazur. Projekt artystyczny realizowany dla Muzeum Historycznego w Ełku śladami sieci torów Ełckiej Kolei Wąskotorowej, obecnie wykorzystywanych jedynie w 20 % – na dwunastokilometrowym odcinku łączącym turystycznym szlakiem Ełk z Sypitkami. 
Wystawie towarzyszy album z większą ilością fotografii, którym towarzyszy tekst Michała Olszewskiego, pisarza i dziennikarza również pochodzącego z Ełku, obecnie redaktora naczelnego Gazety Wyborczej w Krakowie:


„… Nie są oczywiście fotografie Wojtka Moskwy wyłącznie melancholijną pieśnią na cześć krainy, której wielkość minęła na dobre. Dużo w tych kadrach słońca, światła, powietrza, jest i nowe życie, które wchodzi na wąski tor i przekształca go na swoją modłę. Stały rozkład jazdy nie powróci, to pewne, czas nocnych kursów do Turowa minął nieodwołalnie. Ale stacja początkowa ożyła na dobre, brzęczą każdego roku pszczoły i dłuto wbija się w lipowe drewno. Wagony i lokomotywy odremontowane, rdza znika, w sezonie turyści wypełniają składy równie szczelnie, jak ćwierć wieku temu czynił to chłoporobotniczy lud….


Wystawa składa się z 40 fotografii w formacie 36,6 cm, wydrukowanych na archiwalnym papierze barytowym Moab Juniper Baryta Rag 305, tuszem Canon Lucia EX. Wszystkie prace naklejone na bezkwasowy karton, oprawione w pass partout, w czarnych, drewnianych klasycznych ramach bez zaokrągleń, w jednakowym formacie ram 50 x 50 cm. Wszystkie prace wykonane na negatywach, zarejestrowanych średnioformatowym aparatem Hasselblad.
Wystawa gotowa do powieszenia. Obecnie w znajduje się w Ełku.
Muzeum zainteresowane jest wypożyczaniem, jednak należy zadbać o transport i takie tam.