Fotografuję od piętnastego roku życia. W roku 2005 roku, może za sprawą nabytego średnioformatowego analogowego aparatu zacząłem szukać czegoś innego. Początkowo działałem intuicyjnie, nie do końca zdając sobie sprawę z tego, co fotografuję.

W 2012 roku odbyłem kilkutygodniową podróż do Nepalu. Przygotowując się do zaprezentowania zdjęć z podróży, stanąłem przed zadaniem opisania tego, co staram się uchwycić naciskając spust migawki. Jedna z moich fotografii sprowokowała mnie by dowiedzieć się więcej o kremacji, tak powszechnej w tamtym regionie. Tym sposobem natknąłem się na pojęcie SANSARY. 

Sansara – w hinduizmie i buddyzmie termin dosłownie oznacza nieustanne wędrowanie, czyli kołowrót narodzin i śmierci, cykl reinkarnacji, któremu od niezmierzonego okresu podlegają wszystkie żywe istoty włącznie z istotami boskimi (dewy). Po każdym kolejnym wcieleniu następne jest wybierane w zależności od nagromadzonej karmy. Według hinduistów dusza przechodzi przez coraz wyższe postacie od przedmiotu, przez postać rośliny, zwierzęcia, człowieka (i jeszcze parę wyższych)…

Ta wizja wcale nie była dla mnie odkryciem. Uświadomiłem sobie jedynie, że w moim postrzeganiu świata nie jestem odosobniony. Nie wiem czy w każdym ziarnku piasku, chmurze, drzewie czy zającu to coś (dusza?) jest. Wydaje mi się, że coś w tym może być. Mimo usilnych starań, do cyklu który nazwałem Wędrówka Dusz, robię kilka zdjęć rocznie. Aby odpowiedzieć na pytania oglądających, dopowiedzieć jak wiele dla mnie znaczą, że nie powstają przypadkiem, zacząłem pisać do nich teksty.

JAKOŚĆ

Wszystkie fotografie, opublikowane na mojej stronie w zakładce "Fotografia", są na sprzedaż. Fotografie, które proponuję do sprzedaży posiadają właściwości fotografii kolekcjonerskiej. Powstają na negatywach Ilford przy użyciu aparatu Hasselblad 503 CW z obiektywem Planar. 

W zależności od preferencji, fotografie mogą zostać wydrukowane na archiwalnych papierach lub wykonane tradycyjną metodą ciemniową na papierze barytowym. Wszystkie zdjęcia wykonuję w krótkich seriach, co oznacza że powstaje jedynie kilka odbitek tego samego kadru (w zależności od cyklu maksymalnie 25 sztuk). Każda z fotografii jest sygnowana i numerowana. Ze względu na wielkość serii, ilości sprzedanych prac z serii oraz rozmiaru odbitek, ceny fotografii są zróżnicowane.

Fotografie oraz albumy można nabyć za pośrednictwem Leica Gallery Shop ul. Mysia 3 w Warszawie oraz w Księgarni Fotograficznej Bookoff (albumy) ul. Ogrodowa 7 w Warszawie.