Urodziłem się w w roku 1976 w pięknym Ełku, obecnie mieszkam w Warszawie. W roku 2001 ukończyłem Politechnikę Gdańską. Po dwóch latach pracę w zawodzie porzuciłem na rzecz fotografii. Najbliższa memu sercu jest fotografia, którą razem z tekstami publikuję na tej właśnie stronie. Zlecenia komercyjne, w dużej mierze reportaż ślubny, wykonuję jako Wojciech Blindman (blindman.pl).

Jestem autorem wystawy SANSARA Nepal oraz albumu z fotografiami i moimi tekstami o tym samym tytule. Wystawa była i wciąż jeszcze jest prezentowana w polskich ośrodkach kultury i sztuki.

Ostatni zakończony projekt to "KRAINA – opowieść o wąskim torze". Półroczna wędrówka śladami toru kolejki wąskotorowej we wschodniej części Mazur, zakończona wystawą oraz albumem o tym samym tytule. Tekst do albumu napisał Michał Olszewski. Fotografie z tego projektu publikuję sukcesywnie na tej stronie, gdy tylko napiszę własny tekst do nich. (Link do strony www, na której znajduje się player z rozmową z redaktorem Jakubem Kuklą w Polskim Radiu Dwójka: https://www.polskieradio.pl/8/410/Artykul/2085971,Wojtek-Moskwa-Kraina-to-wymarzony-projekt-dla-takiego-fotografa-jak-ja )

Od wielu lat tworzę fotograficzno – literackie duety będące poszukiwaniem odpowiedzi na nurtujące mnie zagadnienie wędrówki dusz. Pierwsze fotografie z tego cyklu zostały docenione już w 2008 r. w konkursie Pilzener Urquell International Photography Awards w USA. Nagrodzono wtedy 4 moje zdjęcia. Fotografia "Na pamiątkę spotkania" została zaprezentowana podczas pokonkursowej wystawy IPA BEST OF SHOW w Nowym Yorku – kurator Bill Hunt/Hasted Hunt NYC. Projekt ten (choć jeszcze nie skończony) znalazł się również w finale konkursu GRAND PRIX FOTOFESTIWAL 2015 (trochę więcej o tym w zakładce "o co chodzi?).

Swoje fotografie sprzedaję tylko w limitowanych edycjach. To oznacza, że powstanie jedynie kilka (w zależności od cyklu maksymalnie 25 sztuk) odbitek tego samego kadru. Fotografie oraz albumy można nabyć za pośrednictwem Leica Gallery Shop ul. Mysia 3 w Warszawie oraz w Księgarni Fotograficznej Bookoff (albumy) ul. Ogrodowa 7 w Warszawie lub bezpośrednio u mnie. email: moskwasquare@gmail.com

Poza fotografią i słowem, kręci mnie Radiohead, giełda, rolki, dobre kino i przesiadywanie na pomoście nad jeziorem.

Ważniejsze nagrody:
2015 – GRAND PRIX FOTOFESTIWAL 2015 – wyróżnienie
2008 – Pilzner Urquell International Photography Awards, II nagroda

Wystawy:

2018 – SANSARA Nepal – Mała Galeria ZPAF w Toruniu
2018 – KRAINA – Galeria Fotografii PAcamera w Suwałkach
2018 – KRAINA – Galeria BWA w Olsztynie
2018 – SANSARA Nepal – Galeria Ostrołęka
2017 – SANSARA Nepal – Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu
2016 – KRAINA – Galeria MHE w Ełku
2016 – SANSARA Nepal – Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku
2016 – SANSARA Nepal – Galeria TCK w Tarnowie
2016 – SANSARA Nepal – Galeria Fotografii Nova w Łodzi
2016 – SANSARA Nepal – Galeria Fotografii PAcamera w Suwałkach
2015 – SANSARA Nepal – Galeria Fotografii FOKUS w Siedlcach
2015 – SANSARA Nepal – Galeria Fotografii "RATUSZ" w Zamościu
2013 – SANSARA Nepal – Reduta Banku Polskiego w Warszawie dwudniowy event w zabytkowych przestrzeniach 
2008 – IPA BEST OF SHOW jedno zdjęcie na pokonkursowej wystawie w Nowym Jorku – kurator Bill Hunt/Hasted Hunt NYC

moje zdjęcia na ścianach u Marcina i Moniki

zaproszenie na wystawę w Nowym  Jorku, moje nazwisko w doborowym towarzystwie artystów z całego światainvitation

moje zdjęcia u Patrycji i Emila

Moja "Królowa" w mieszkaniu Deana i Maggie w Londynie​